ANSES

Anses Logo

Anses, politik ve ekonomik alanlarda bilgi alma, iletme ve etkileme kuruluşu olarak 1991 yılında faaliyetlerine başladı. Kamu ilişkileri danışmanlığı hizmeti veren ilk kuruluş olma özelliği taşıyor.

33 yıldır yetkin kadrosuyla hizmet veren anses, bilginin en doğru yoldan ve en hızlı şekilde sağlanmasının çok önemli olduğuna inanır. Bu nedenle anahtar konumundaki karar vericilerden, kanun yapıcılardan, uzmanlardan ve yetkililerden doğrudan edindiği bilgileri müşterilerine ulaştırır. Geniş deneyim ve global bir görüşle müşterilere hizmet vermek için yaygın, bilinen kaynakların da ötesinde araştırma yapmak, anses çalışma sisteminin bir parçasıdır.

Müşterileri adına verimli etkileme hizmeti çerçevesinde anses, yasama ile ilgili bütün gelişmeleri, hükümet ve parlamento çalışmalarını izler ve gelişmeleri çalıştığı kuruluşlara iletir.

anses, müşterilerinin isteği doğrultusunda, ilgili ve yetkili kişilerle toplantılar ve görüşmeler düzenleyebildiği gibi, talep edilen randevuların sağlanması için de gerekli girişimlerde bulunur.

anses, 1991 yılından bu yana birçok yerli ve çok uluslu şirket ile TÜSİAD, YASED gibi iş dünyasının çatı örgütleriyle birlikte çalıştı.

Kuruluşundan bugüne kadar çok sayıda ulusal ve uluslararası düzeydeki organizasyonları gerçekleştiren anses, basın ve halkla ilişkiler çalışmalarının, müşterisinin kamuoyunda etkin ve saygın bir imaj elde etmesindeki öneminin bilincindedir.

YÖNETİM

Semra Cora

Anses İletişim Şirketi ile anses Haber Ajansı kurucularından Semra Cora, Hacettepe Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü mezunu. Gazetecilik kariyerine Ticaret Gazetesi'nin Ankara Temsilcisi olarak başladı Anadolu Ajansı Ekonomik Haberler Müdür Yardımcısı ve Ekonomik Haberler Müdürü oldu. 1990-91 yıllarında Panorama Dergisi'nin Ankara Temsilciliği'ni yapan Cora, Türkiye-AB Derneği Denetim Kurulu üyeliğinde bulundu. Semra Cora halen, kurucusu bulunduğu iki şirketin ortağı ve anses Haber Ajansı Yönetim Kurulu Başkanlığı yapıyor.

İLKELERİMİZ

  • Karşılıklı iyi bilgilendirme.
  • Bilginin iş ahlakına uygun olarak gizli tutulması.
  • Firmanın basın ve halka ilişkiler, hukuk vb. danışmanları ile işbirliği ve uyum içinde çalışma.
  • Kanun dışı ve gayrı-ahlaki hiçbir girişimin içinde olmamak.